06 czerwca 2019 17:28 | Aktualności

Młodzieżowy Parlament Gminy Brzeszcze.

6 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym sesja Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze. Gospodarzami sesji byli nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Brzeszczach. Tematem spotkania było zdrowe odżywianie. Wszyscy mogli wysłuchać prelekcji pani dietetyk, która opowiedziała, jak prawidłowo dbać o własne zdrowie, właściwe odżywianie i jak niezbędna jest odpowiednia ilość wody dostarczanej do naszego organizmu. Ponadto, uczniowie dowiedzieli się, jak właściwie dobierać lub zamieniać składniki do wybranych dań, aby były one zdrowe i pożywne. Po prelekcji uczniowie pracowali w grupach w ramach warsztatów. Najpierw, podzieleni na cztery grupy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, a następnie przygotowywali zdrowe posiłki. Niektórzy tworzyli sałatki warzywne, inni owocowe szaszłyki, a także kanapki i deser. Po kuchennych zmaganiach wszyscy degustowali przekąski.

Zdjęcia: