*** ZOBACZ AKTUALNE WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY NA FACEBOOKU***

27 lutego 2020 07:15 | Aktualności

„Przyszłość przeszłością pisana…” XIII Koncert Noworoczny

18 lutego 2020 roku odbył się XIII Koncert Noworoczny pt. „Przyszłość przeszłością pisana…” Ideą tegorocznego koncertu było odwołanie do wybranych etapów życia człowieka, czyli dzieciństwa, młodości i wieku dojrzałego. Repertuar był zróżnicowany pod względem użytych środków artystycznych, które odnosiły się zarówno do głębszych refleksji w postaci nastrojowych, lirycznych ballad, jak i energicznych, porywających hitów ostatnich dekad. Niewątpliwie, przybyli goście mogli zobaczyć i usłyszeć widowisko o pełnym wachlarzu emocji, które przecież są wpisane na stałe w życie każdego człowieka. Podczas koncertu zostały ukazane negatywne aspekty człowieczeństwa, jak kłamstwo czy plotka, ale bogactwo przemyśleń czytanych przez konferansjerów skupiało się głównie na pozytywnych relacjach międzyludzkich, jak miłość do rodziców, babci i dziadka, szkolna przyjaźń, szczęście, marzenia. Utwory, które prezentowały te wszystkie aspekty i wartości to: „Wszystkiego na raz” Natalii Szroeder i Libera, „Parasolki” Filipinek, „Bad Liar” Imagine Dragons, „Małe szczęścia” Roberta Jansona, „Przytul mnie życie” Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Piasecznego, „Kiedy byłaś blisko mnie” DeMono, „Anyone I want to be” Roksany Węgiel, „Come as you are” Nirvany, „Opa Opa” Antique.  Nie zabrakło również utworów, które wprowadzały publiczność koncertu w głębszą refleksję nad upływającym czasem, istotą powiązania przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, które bez wątpienia stanowią wzajemnie warunkujące się elementy w mozaice ludzkiego życia. Były to: „Nothing else matters” Metallici, „The sound of silence” Simona & Garfunkela, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „Blowin’ in the wind” Boba Dylana, „Hallelujah” Leonarda Cohena, „Łuny” Natalii Nykiel, „Daj mi chwilę” Justyny Steczkowskiej. Poza bogatym i trudnym repertuarem muzycznym artyści zaprezentowali również dwie krótkie bajki z morałem. Uczniowie klas drugich i trzecich wystąpili w „Bajce o uczuciach”, natomiast uczniowie klasy szóstej i siódmej przedstawili indyjską baśń „O przekleństwie słów poety”. Ponadto, recytatorki z klas młodszych zaprezentowały złote myśli dziecięce pt. „Album rodzinny”. Bajki i recytacja doskonale uświadomiły odbiorcom, jak ważne są pozytywne emocje i dbanie o relacje z bliskimi naszemu sercu osobami, a także jak istotna jest siła słowa, które może pomóc lub zaszkodzić. Artyści XIII Koncertu Noworocznego pt. „Przyszłość przeszłością pisana…” zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu i ich profesjonalnemu przygotowaniu się do swoich ról można było podziwiać piękną grę aktorską, nietuzinkowe talenty wokalne i muzyczne, a także precyzyjną choreografię podczas występów tanecznych.

„Czas to waluta, której Ty sam nadajesz wartość. Co ma zostać, zostanie, a co ma zniknąć, zniknie. Czas rozwiąże wiele spraw, a to, czego nie rozwiąże czas, Ty sam rozwikłasz…” [NN]

Kinga Wrona