*** ZOBACZ AKTUALNE WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY NA FACEBOOKU***

19 lutego 2020 21:54 | Aktualności

OMNIBUS 2020

Tradycją naszej szkoły jest konkurs OMNIBUS, który odbywa się corocznie podczas obchodów święta placówki. 13 lutego 2020 roku przeprowadziliśmy już jego XIX edycję. Po raz pierwszy jednak w historii zmagań konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- III oraz IV- VIII.

W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 26 najzdolniejszych uczniów naszej szkoły. Test przygotowany przez nauczycieli zawierał 27 zadań sprawdzających różnorodne umiejętności oraz wiedzę ze wszystkich dziedzin edukacji. W gronie finalistów, którzy stanęli w szranki o zaszczytny tytuł OMNIBUSA 2020, znaleźli się: Emilia Krawczyk i Jakub Olma z klasy 8a oraz Hanna Tobiasz z klasy 8b. Uczestników konkursu oceniało 3-osobowe jury, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Bernarda Bąk.

Finaliści musieli zmierzyć się z sześcioma zadaniami, które sprawdzały nabyte przez nich kompetencje w zakresie umiejętności informatycznych, matematycznych, sprawnego posługiwania się językiem ojczystym, uczenia się, inicjatywności i przedsiębiorczości oraz radzenia sobie w życiu społecznym i obywatelskim. Pierwsze zadanie polegało na rozwiązaniu quizu dotyczącego życia i twórczości K. I. Gałczyńskiego w aplikacji Kahoot. Następnie finaliści układali obrazy z puzzli i nazywali je. Potem uczestnicy konkursu, mając  zawiązane oczy, musieli jak najszybciej pokonać tor przeszkód. Podpowiedzi i wskazówki przekazywali im wybrani koledzy. Aby prawidłowo wykonać czwarte zadanie, należało wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Umiejętność składania samolotu z papieru i trafiania do celu była niezbędna, aby przekazać ważną informację do sekretariatu szkoły i zdobyć punkty w kolejnym zadaniu. Nasi finaliści doskonale poradzili sobie również z ostatnim zadaniem, w którym musieli razem z wybranym pomocnikiem przyszyć guzik. Wbrew pozorom nie było to najłatwiejsze, ponieważ pary miały związane ręce. Śledzenie konkursowych zmagań naszych finalistów dostarczyło wszystkim wielu emocji, ale również pozwoliło poczuć smak zabawy i rywalizacji, ponieważ organizatorzy konkursu przygotowali także zadania dla publiczności.

Na zakończenie Pani Dyrektor ogłosiła wyniki i wręczyła nagrody.

Tytuł OMNIBUSA 2020 w kategorii klas IV- VIII zdobyła Hanna Tobiasz z klasy 8b.  II miejsce ex aequo zajęli Emilia Krawczyk i Jakub Olma. MINIOMNIBUSEM 2020 (kategoria klas I- III) został Borys Owsiany z klasy 3a. Na II miejscu w tej kategorii uplasowała się Sara Bolek z klasy 2b, a na III Maciej Klimeczek z klasy 3b.

Gratulujemy zwycięzcom oraz finalistom konkursu.