*** ZOBACZ AKTUALNE WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY NA FACEBOOKU***

17 lutego 2020 19:26 | Aktualności

„Nasz płomień nie zgaśnie, drogę do gwiazd odszuka…”

13 lutego 2020 r. uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. Na pierwszej lekcji uczniowie brali udział w zajęciach zorganizowanych przez swoich wychowawców. Dzieci z klas młodszych wykonywały ilustracje do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, a starsi przygotowywali plakaty o życiu i twórczości autora „Zaczarowanej dorożki”. Prace te zostały potem wyeksponowane na gazetkach na szkolnym korytarzu.

Następnie o godzinie 8.35 wszyscy udali się na uroczystą akademię. Uczniowie z klasy IIa  i Va przygotowani przez panią Teresę Łuszczek oraz panią Marię Małecką przedstawili piękny montaż poetycko- muzyczny pt. „Nasz płomień nie zgaśnie, drogę do gwiazd odszuka…” poświęcony naszemu patronowi- Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu. Młodzi artyści zaprezentowali satyryczne, przesycone komizmem, ale i pełne liryzmu wiersze poety, m.in.: „Lubię słowika gwizdek”, „Strasna zaba”, „Jak jeleń chciał sprzedać swoje rogi”, „Klient wymarzony”, „Dlaczego ogórek nie śpiewa”, „Na wspólną radość”. Zebrani w sali gimnastycznej usłyszeli także kilka piosenek, które zostały skomponowane do słów twórcy „Kroniki olsztyńskiej”. Były to: „Ukochany kraj”, „Dzięcioł i dziewczyna”, „Ech, muzyka, muzyka, „Deszcz” i „Ocalić od zapomnienia”.  Dwóm ostatnim utworom towarzyszył taniec wykonany przez naszą utalentowaną artystkę Weronikę Liber z klasy 8b, która była również autorką zaprezentowanych układów choreograficznych.

Młodzi aktorzy za swój występ zebrali owacje od publiczności oraz słowa podziękowania od Pani Dyrektor Bernardy Bąk. Po zakończeniu akademii odbył się już tradycyjnie finał konkursu OMNIBUS 2020, a w godzinach popołudniowych cała społeczność szkolna bawiła się w rytm największych hitów tego sezonu na dyskotece karnawałowej. Rada Rodziców przygotowała również dla każdego ucznia słodki poczęstunek.