13 maja 2019 11:40 | Aktualności

Bohater wciąż potrzebny...

26 kwietnia 2019 r. uczniowie klas piątych pod opieką wychowawców pojechali do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical „Zorro” w reżyserii Jacka Bończyka.

Młody Diego de la Vega po latach nauki w Europie wraca do rodzinnego domu. Tam dowiaduje się, że zły kapitan Monastario łupi i gnębi okolicznych mieszkańców. Przyjaciółka z dzieciństwa, piękna Esmeralda, sama musi bronić się przed bezwzględnymi żołnierzami i opierać zalotom kapitana. Wśród zrozpaczonych ludzi wciąż żywa jest legenda sprzed wielu, wielu lat o tajemniczym Zorro, który pojawia się tam, gdzie dzieje się krzywda. I oto obrońca w czarnej masce powraca… .

W każdych czasach, dobrych i złych, w czasach dawnych i już zapomnianych, ale i tych dzisiejszych, ludzie tęsknią za swoim Superbohaterem. Tak było, jest i będzie. Dlatego opowieść o szlachetnym Zorro wciąż fascynuje i porywa serca widzów niezależnie od wieku. Muzyka, bogata scenografia, piękne układy choreograficzne oraz dynamika widowiska, komizm postaci i sytuacji oczarowały młodych widzów, a opowiedziana historia na pewno pozostanie w ich pamięci. Tytułowy Zorro na zawsze znajdzie miejsce w długim katalogu szlachetnych herosów, który otwierają takie postacie jak, znani już naszym piątoklasistom, Herakles i Tezeusz.