03 marca 2019 11:20 | Aktualności

"Shalom" - spotkanie młodzieży polsko-izraelskiej.

W dniu 28 lutego br. uczniowie klasy 7a i 8b mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z młodzieżą z Izraela. Warsztaty dla izraelskich gości są organizowane co roku w ZSP nr 5 w Brzeszczach przy udziale uczniów z klas starszych i nauczycieli języka angielskiego. W tym roku ponownie nauczyciele i uczniowie zapoznali się z sympatycznymi, młodymi ludźmi, którzy z zaangażowaniem i radością uczestniczyli w zorganizowanych warsztatach. Tematem przewodnim spotkania była krótka prezentacja nt. ważnych wydarzeń, które zmieniły bieg historii Polski, a także dyskusja nt. ponadczasowych wartości, jak: miłość, pokój, czy tolerancja. Na koniec spotkania nasi goście odpowiadali na krótkie pytania zawarte w prezentacji multimedialnej "How much do you know about Poland?" - "Jak dużo wiesz o Polsce?" Po części oficjalnej warsztatów uczniowie mieli okazję do swobodnej rozmowy w języku angielskim. Była to dla nich niepowtarzalna okazja, aby podszlifować swój język angielski i zmierzyć się z językiem na żywo. Niektórzy zaczęli nawet uczyć się alfabetu hebrajskiego i pisać proste wyrazy w języku naszych gości. Atmosfera spotkania była sympatyczna, a przy tym było dużo humoru i dobrej, wspólnej zabawy. Nasi uczniowie oczekują kolejnego spotkania za rok z ogromną niecierpliwością.

Zdjęcia: