13 stycznia 2019 14:37 | Aktualności

Muzyczny poranek z zespołem AVOCADO

W czwartek 10 stycznia w murach naszej szkoły ponownie zagościli muzycy zespołu AVOCADO. Tym razem młodsza i starsza grupa wiekowa uczniów mogła uczestniczyć w prelekcji pokazowej nt. instrumentów perkusyjnych. Uczniowie dowiedzieli się m.in. na jakie grupy są podzielone instrumenty perkusyjne. Są to: membranofony - źródłem ich dźwięku jest drgająca membrana np. bęben wielki oraz idiofony - dźwięk powstaje przez drganie całego instrumentu. Można wyróżnić idiofony metalowe np. tamburyn, talerze, trójkąt, janczary oraz idiofony drewniane np. kastaniety, klawesy, marakasy, pudełka akustyczne. Wszyscy słuchali z ogromnym skupieniem i zaciekawieniem. Na koniec lekcji muzycznej tradycyjnie uczniowie wystąpili wspólnie z zespołem i zagrali na wybranych instrumentach do piosenki "Ważne" - utworu z repertuaru Mezo - polskiego rapera i Kasi Wilk.

"Muzyka to dusza Wszechświata,

skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie".

/Platon/