29 grudnia 2018 15:21 | Aktualności

"Spotkanie przy choince"

W dniu 21 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość "Spotkanie przy choince" z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W uroczysty i świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie z klasy VIa i VIb wraz z anielskim chórem. Świąteczne spotkanie zostało przygotowane przez panią Martę Andrzejczak i panią Beatę Lach. Cała społeczność uczniowska wspólnie kolędowała jednocześnie przypominając sobie obrzędy i zwyczaje wigilijne. Wszyscy podziwiali grę młodych aktorów, którzy z ogromnym zaangażowaniem i pietyzmem przedstawili sceny Narodzenia Pana Jezusa. Pani dyrektor Bernarda Bąk pogratulowała wszystkim udanego występu oraz złożyła uczniom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia.

"Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Ten biały, kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,

a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.

Na ziemię w noc wtuloną Bóg schodzi jak przed wiekami.

Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.

Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba".

/Cyprian Kamil Norwid/