19 grudnia 2018 23:58 | Aktualności

Wizyta w kinie

W dniach 18 i 19 grudnia uczniowie klas IV-VII udali się do Ośrodka Kultury w Brzeszczach na projekcje dwóch filmów. W pierwszym dniu obejrzeli film pt. "Był sobie pies", który jest ekranizacją książki W. Bruce'a Camerona, wydanej pod tym samym tytułem. Główny bohater, czyli pies jest oddanym pupilem swoich właścicieli, który stara się im przekazać istotę uczucia miłości i pogody ducha, powracając do nich w innym "psim" wcieleniu. Historia Baileya niewątpliwie ukazała dzieciom i młodzieży przesłanie, że uczucie miłości nie zna granic a każda istota ziemska rodzi się z misją do wypełnienia.

"Wszystkie psy idą do nieba... chyba że mają niedokończone sprawy na ziemi".

Następnego dnia uczniowie obejrzeli produkcję Walta Disneya pt. "Dziadek do orzechów i cztery królestwa", która przeniosła wszystkich w świat magii i dzieciństwa. Główna bohaterka Klara trafia do magicznej krainy za pomocą złotego sznurka. Tam spotyka Dziadka do orzechów, Cukrową Wróżkę i Królową Cyrkonię, a także malutkiego sympatycznego Gryzomira. Główna bohaterka musi pokonać swoje wewnętrzne słabości, aby uratować krainę pozbawioną nadanych przez jej matkę uczuć. Pomimo, iż uczniowie mieli ucztę dla oczu i uszu w postaci pięknych strojów, scenerii i muzyki Piotra Czajkowskiego, tak naprawdę baśń ta swoim morałem pozwoliła wszystkim powrócić do właściwych korzeni - rodzinnych i ciepłych uczuć, bliskości i mądrości swoich rodziców, na których zawsze można liczyć w trudnych chwilach.

Zdjęcia: